Moments from Israel

Short, Poetic, Road Movie, 2016, 20min

Okamžiky z Izraele

Krátký, Poetický, Road Movie, 2016, 20min

Moments from Israel

Short, Poetic, Road Movie, 2016, 20min

Okamžiky z Izraele

Krátký, Poetický, Road Movie, 2016, 20min

Oznamujeme nový projekt pod názvem Moments from Israel. Jedná se o krátkometrážní road-trip poetický film, který má oficiální délku 20 minut.

Režie, kamera, střih, zvuk a editace Daniel Bordovský, hudba Kai Engel.

Oficiální obsahy – CZ

Poetický snímek mladého tvůrce Daniela Bordovského přivádí návštěvníka filmu do jedné z nejkrásnějších zemí světa – Izraele. Očima turisty jste svědky netradičního propojení historie a současnosti moderní země, která je v současnosti zároveň jediným demokratickým a ekonomicky vyspělým státem na Středním Východě. Autor zvolil poetické ztvárnění s básnickým podtextem a jednotlivé obrazy spojují historicky významná místa dějin připomínající realitu biblických událostí a novodobé pojetí současného života země. Navštívíte město, které nikdy nespí – Tel Aviv a zároveň kráčíte úzkými uličkami hlavního města – Jeruzaléma – přesně tam, kde se psaly dějiny izraelského národa. Filmové kapitoly podbarvené prozaickými úryvkami z různých částí Starého i Nového Zákona ve vás postupně vzbuzují touhu se do této nádherné země podívat. Melancholické výjevy se střídají s veselými scénami u Středozemního moře či na plážích a radost rychle vystřídá úvodní nostalgii snímku.

————————————————————-

Existuje skutečně místo na Zemi, které je posvátné? Existuje zaslíbená země? Hlavním cílem krátkého a poetického filmu Okamžiky z Izraele je zachycení turistické návštěvy v jednom z nejvýznamějších států Blízkého východu v oblasti Jihozápadní Asie, ve státu Izrael. Kromě své ekonomické vyspělosti je Izrael znám také svou pestrou literární historií. Země Izraelská, jak je stát mnohdy nazýván z pohledu Židů, je totiž podle dochovalých historických textů (především tedy Bible) zemí Boží. Mělo by se jednat o území, které Bůh přislíbil Abrahámovi a které Izraelité získali od Kanaánců.  „Jeden jako druhý obdržíte do dědictví zemi, o níž jsem zvedl ruku k přísaze, že ji dám vašim otcům. Tato země vám připadne za dědictví.“ – Kniha Ezechiel 47:13-14. Film se skládá z pěti dílčích kapitol a epilogu (Holy Land;Wasteland;Outskirts;Bubble Blower;A Place of Noise; Oceanic Rumble) které pomáhají divákovi organizovaně ukázat cestu, kterou se film vydává. Záběry obohacené hudbou Kaie Engela jsou navíc ještě doplněny prozaickými úryvkami z různých částí Starého i Nového Zákona.

————————————————————-

Official synopsis – ENG

The poetic film of young (only 17-years old) director Daniel Bordovský brings the audience to one of the most important countries in the world – Israel. Through the eyes of the tourist you are a witness of unusual connection between the history and the present of this modern country. If you expect some usual short documentary road movie, you will probably be dissapointed. The director chose a poetic interpretation combined with visually attractive shots. This movie is not supposed to tell a story, but convey an experience.

IMDb link: http://www.imdb.com/title/tt6275634/

CSFD link: http://www.csfd.cz/film/468840

Oficiální fotky z filmu i z natáčení jsou dostupné na profilu filmu na webu ČSFD.

Online premiéra proběhla ve čtvrtek 24.11.2016, 0:00 na YouTube

 

Film

 

Trailer

Spot

Behind the Scenes

Plakáty

CZ

ISL

USA

Posters are free to share and publish everywhere.

 

Festivaly
Film byl zaslán na následující festivaly:

Česká Republika:

Zahraničí: