About Us

O nás

Borrtex Film Production

English Version

Borrtex Film Production is a movie production studio founded at the end of 2015. The movie studio produces and distributes all different types of content by director and cinematohrapher Daniel Bordovský. Studio is in co-operation with other film oriented companies. Borrtex Film Production already more than twice co-operated with the biggest website oriented on movies in Czech Republic www.CSFD.cz. Also, there are big plans for the future waiting for realization.

Czech Version

Borrtex Film Production je filmové produkční studio založené koncem roku 2015 orientující se na tvorbu a následnou distribuci filmů či různých sestřihových videí režiséra a kameramana Daniela Bordovského. Studio je ve spojení a spolupracuje s více společnostmi, již dvakrát například spolupracovalo s českým filmovým gigantem ČSFD.cz. Do budoucna je mnoho vyhlídek. Otázkou je, zda se zdaří uskutečnit.

Daniel Bordovský


English Version

Daniel Bordovský was born in Havirov, Czech Republic. He was interested in making movies since he was a kid. When he was eight years old and he attended elementary school, he used to go with his classmates nearby school and he used to make all different kinds of short clips with a built-in camera in his mobile phone. When he was ten, he transferred to a grammar school and after some time, he started being interested in movies even more.

When he turned fourteen he began helping out in a biggest website about movies in his country (Czecho-Slovak Movie Database) and one year later he got an official job position as a content administrator. Because of his job (while still studying on high school) he was finally able to afford a more expensive camera and at the end of the year 2015 he released his first documentary movie titled Osoblazka (2015). During the post-production, he was in contact with composer Kai Engel, who provided him his music. The movie was quite successful, the local newspapers wrote about it and there was also a special movie premiere with the whole cast. The following year Daniel made his first music video; Lady Zika – I’m Flying, which had more than 230 000 views on YouTube. He also shot his second movie Moments from Israel (2016). Now he is already working on another project titled Meaning, which will be released in 2017.

Czech Version

Daniel Bordovský narozen 31. března v roce 1999 je český režisér a kameraman, který se filmu věnuje téměř od dětství. Filmy ho zajímaly již na základní škole, kdy po vyučování trávil čas se svými spolužáky, se kterými se snažil tvořit různé scény a následně je natáčet na svůj mobilní telefon. Zanedlouho ovšem ze základní školy přešel na osmileté gymnázizum, kde jeho láska k filmu ze začátku lehce ustoupila, nicméně asi za necelé tři roky si ho opět našla. Od svých čtrnácti let pracuje Daniel jako administrátor obsahu na největším tuzemském webu o filmech – www.CSFD.cz a ve svých patnácti letech natočil svůj oficiálně první režisérský debut. Jednalo se o dokumentární film Osoblažka, který se díky dobrým organizačním schopnostem mladého režiséra dostal i do kina na svou slavnostní premiéru, která proběhla 9. prosince 2015 v Kině Mír 70, v Krnově. Poté byl film veřejně a zdarma vypuštěn na YouTube.

Od té doby se Daniel filmu věnuje velmi vážně, ze svého vlastního rozpočtu si pořídil vlastní techniku, začal si tvořit vlastní propagaci, organizovat si účast na různých akcích a v neposlední řadě začal samozřejmě více natáčet. Za rok 2016 natočil několik sestřihů z relativně populárních akcí jako jsou třeba Filmový Víkend 2016, běžecký závod Havířovská Desítka 2016 ale také třeba místní školní fotbalový turnaj FonyCup 2016, který každoročně pořádá jeho škola Gymnázium Studentská v Havířově. V létě se mu dostalo příležitosti natočit hudební videoklip pro jednu z nejpopulárnějších YouTube osobností na Slovensku – Lady Ziku. Oficiální verze, kterou publikovala autorka přímo na svém kanálu má již téměř více, než čtvrt miliónu zhlédnutí. Mimo to také Daniel natáčel dva svatební filmy a v závěru roku, 24. listopadu 2016 publikoval svůj druhý velký filmový kousek Okamžiky z Izraele. Tentokrát již nešlo o dokument, ale spíše o krátkometrážní poetický film, kde hlavní roli hraje turistika a touha poznávat nová místa. Film byl taktéž ihned uvolněn na YouTube, kde během prvního týdne nasčítal více než šest tisíc zhlédnutí. Šlo také o první film, kterému byla zřízena oficiální marketingová kampaň.

Na rok 2017 je zatím oficiálně připravováno poetické drama Význam, které bude vyprávět o životních cestách a rozhodnutích, která děláme. Mimo to, je ale spoustu projektů, které jsou ve fázi vymýšlení a které je třeba teprve zorganizovat. Profil tvůrce můžete nalézt na českém webu ČSFD nebo také na mezinárodní filmové databázi IMDb.

Daniel Bordovský

Movie director, CEO

17 years old movie director and owner of Borrtex Film Production, Daniel Bordovský has already shot more than two full-lenght movies, two wedding films, one music video, several aftermovies and a lot of video reports from special events. He is now working on his third movie Meaning, which will be released in 2017.